Kolín 11.11.2017, Kde OA Kolín, Kutnohorská 41, 280 02 Kolín https://www.google.cz/maps/place/Obchodn%C3%AD+Akademie+Kol%C3%ADn/@50.0269674,15.2025164,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x470c152392292059:0x2d1a7b2fbfe4d2a0!8m2!3d50.0269674!4d15.2047051?dcr=0

Kdy 11.11.2017 a 9.12.2017  /  9:00 až 14:40, včetně vyhlášení

(v ceně startovného medaile a malé občerstvení pro každé dítě)

 

Všeobecná pravidla

Počet týmů v turnaji: 8

Max.počet hráčů v týmu: 10

Počet zápasů na tým: 5

Týmy rozděleny do dvou skupin, kde hraje každý s každým (3 zápasy)

Po odehrání základních skupin, se dle umístění (neveřejného), opět týmy rozdělí do dvou nadstavbových skupin, kdy jedna bude pro družstva umístěná na prvním a druhém místě v základních skupinách, druhá bude pro třetí a čtvrté týmy ze základních skupin.

V těchto nadstavbových skupinách pak každé družstvo sehraje dva zápasy s týmy z druhé základní skupiny. Nehraje tedy s týmem, se kterým se potkal již ve skupině základní.

Pravidla hry

Hrací doba v základní skupině: 15 min.

Hrací doba v nadstavbové skupině: 10 min.

Hrací systém: 4+1, střídání hokejovým způsobem.

Trenéři týmů odpovídají za střídání, aby bylo prováděno co možná nejrychleji a nenarušovalo plynulost hry.

Rohy a auty: rohy a auty je možno vyjíždět a ohrozit z nich branku soupeře přímo, nejdříve však třetím dotykem s míčem! Auty vyjíždíme vždy, neházíme!

Gólmani: Gólman smí přes půlku rozehrát pouze při zachycení míče ze hry. Pakliže rozehrává z autu, míč se musí dotknout na jeho polovině, případně míč musí prodloužit hráč na jeho polovině. Gólman smí do rukou chytat malou domů. Gólman má při rozehrávce z autu hájené území ve vápně a k tomu aby obdržel branku, musí míč nejprve toto území opustit s jedinou výjimkou, kdy gólman rozehraje spoluhráči. Jeho dotykem toto pravidlo padá a hráč soupeře může skórovat ještě před opuštěním tohoto území.

Trestné kopy: Trestné kopy jsou vždy přímé! Vzdálenost zdi je minimálně 3 metry.

Rozhodčí: plnou odpovědnost za utkání přebírá rozhodčí. Rozhodčí má právo v případě pomalého střídání, střídání nepovolit, stejně tak má právo utkání zastavit na dobu, než střídající tým bude plně připraven do hry. Hra trvá přesně stanovený čas, pakliže branka padne byť vteřinu po uplynutí hrací doby, rozhodčí nechá branku padnout, do konečného výsledku se však už nezapočítává. Rozhodčí má z důvodu mimořádné události možnost utkání prodloužit. Pakliže se tak z mimořádných důvodů rozhodne, informuje trenéry a opět platí prodloužení na vteřinu přesné!

Při rovnosti pro interní vyhodnocení rozhodujeme v tomto pořadí: Body, vstřelené branky, vzájemný zápas. Nadstavbová tabulka určuje konečné umístění a při shodě rozhodují penalty, případně los.

Něco pro nás trenéry

Trenéři, pevně věřím, že nám nejde o nic jiného než o hru. My vítěze přímo na turnaji v této kategorii nevyhlašujeme. Tabulky umístění, střelce branek, to budeme brát v evidenci a po skončení turnaje Vám zašleme. Vy si pak určíte, zda si na svých klubových stránkách zveřejníte konečné umístění v turnaji.

Přímo na místě proběhne vyhlášení individuální a to za hráče turnaje, střelce turnaje, gólmana turnaje. Při ukončení dostane každý hráč zlatou placku na krk za účast a týmy nebudou vyhlašovány postupně, dle výsledku v turnaji.

Něco pro rodiče a fanoušky

Vás bych poprosil o čisté fandění a podporu družstvu, nekřičet na rozhodčího a nestrhávat děti od hry svým chováním. Nezapomeňte, že Váš tým již svého trenéra má! Pomozte svému týmu zdravě a pomozte tak vychovat zdravou generaci fotbalistů. Zlepšeme společně fotbalovou kulturu!

Stravování

Pro fanoušky bude na místě zajištěn prodej: limo, pivo, párky, sušenky